Login

REPORTÁŽE

NORSKO - Lofoty (potřetí)

Moje třetí ,a doufám, že ne poslední návštěva Lofot. Fotograficko-cestovatelská expedice, tentokráte ve větší skupině asi 30 cestovatelů. Lofoty v zimě mají nádhernou krajinu a při troše štěstí je možné spatřit polární záři. Pro mě naprosto úchvatná záležitost i poroto, že u nás se až na vzácné výjimky, nedá pozorovat.
číst celý článek

SVĚT TICHA 2019 - vernisáž

SVĚT TICHA 2019 je výstava fotografií zapůjčená od festivalu PAF Tachov. Jde o fotografie od potápěčů z celého světa, pořízené jak ve slané tak ve sladké vodě. V Tachově se letos uskutečnil jíž 41. ročník, tohoto, v české republice, nejstaršího festivalu. Součástí 3 denní akce je nejenom výstava fotografií, ale i promítání filmů s potápěčskou tématikou.
číst celý článek

VLČÍ HORA - ČESKÉ ŠVÝCARSKO

Lesy táhnoucí se kam oko dohlédne, hluboké rokle a soutěsky, průzračné bystřiny a mohutné věže pískovcových měst. Takový nevšední svět na vás čeká v krajině plné tajemství - v Českém Švýcarsku. Národní park České Švýcarsko spolu se sousedním Saským Švýcarskem představují ideální místo pro odpočinek a načerpání nových sil. Přirozená krása krajiny s romantickými zákoutími, lidovou architekturou a krásnými vyhlídkami vybízí k objevování a poznávání. Kromě tradiční pěší turistiky si zde místo našla i cykloturistika, golf, či výlety lodí. České Švýcarsko je nositelem významného ocenění „Evropská destinace nejvyšší kvality za Českou republiku v kategorii Cestovní ruch a chráněné oblasti“. Tento titul řadí České Švýcarsko mezi nejvýznamnější evropské turistické regiony. Přijměte prosím naše pozvání a seznamte se s krajinou plnou skalních roklí, vyhlídek a podstávkových domů.
číst celý článek

EXPEDICE NA OSTROV ISLAND

Expedice na ostrov Island, fotografování, cestování a poznávání zajímavé krajiny. Ostrov Island je v mnohých ohledech zajímavý, žije tam asi 300 tis. obyvatel, ale rozlohou je asi 5x větší než Česká republika. Nemají tam žádné dálnice, silnice, po kterých jsme jezdily byly většinou kamenito-hliněné, uválcované. Mnohdy přes cestu tekl potok nebo řeka, téměř všude, kde je to možné jsou volně na pastvě ovce. Pokud dojde na silnici ke srážce automobilu s ovcí, vždy za to může řidič automobilu a mnoho jiného ...
číst celý článek

NORSKO - OSTROV SENJA

Fotografický výlet za polární září za polární kruh na ostrov Senja. Prohlídka města Tromso, Arktická katedrála, prohlídka mořského akvária Polária a prohlídka polárního muzea. Výlet lodí a prohlídka fjordů, fotografování polární záře, výlet psím spřežením a návrat námořní linkou Hurtigruta zpět do Tromso.
číst celý článek

NORSKO - LOFOTY

Fotografická expedice za polární září ... . Polární září jsem viděl poprvé v životě, Norsko a Lofoty jsou výrazy, které nelze z paměti vymazat. Už samotná cesta z Prahy do Osla a dále na malé letiště Narvik - Evens slibovala slušné zážitky. Norsko je severská země s přírodou naprosto odlišnou od přírody naší. K fotografování fjordů, přírody, polární záře a všeho, co se nám líbilo jsme měli ideální podmínky.
číst celý článek

VELIKONOCE NA DUBOVÉ

Stalo se již tradicí, že se vždy na jaře scházíme na Dubové a společně strávené dny věnuje fotografování, výletům po okolí a přátelskému klábosení. Dubová v tomto roce se nesla ve znamení návštěvy skanzenu Hlinsko a také pátrání po zbytcích větrného mlýna.


Skvělá byla grilovačka.
číst celý článek

SVĚT TICHA - ozvěny festivalu PAF Tachov 2015

Rok s rokem se sešel a ve Společenském domě v Neratovicích byla dne 18.9.2015 v 18,00 hod vernisáží zahájena výstava podvodní fotografie s názvem SVĚT TICHA – Ozvěny 37. ročníku festivalu PAF Tachov 2015.
číst celý článek

NOVOHRADSKÉ HORY 2015

Coural jsem tu poprvé v životě. Je to téměř nedotčený kraj rozlehlých lesů, sluncem prozářených luk, šumějících potoků a hladin rybníků zrcadlících kouzelné západy slunce.
číst celý článek

DUBOVÁ 2015

Lom Dubová je domovskou základnou KSP Miřetice - Ležáky, ale hlavně je to příjemná lokalita s chatou, venkovním posezením a množstvím okolních lákavých míst.
číst celý článek

HELGOLAND 2015

Helgoland je malé souostroví v Severním moři, které je součástí Německa. Souostroví má celkovou rozlohu 4,2 km², hlavní ostrov má rozlohu přibližně 1 km² a okolo 1650 obyvatel, z nichž většinu tvoří Frísové. V minulosti byl Helgoland součástí Šlesvicka patřícího Dánsku a od roku 1807 Velké Británii. V roce 1890 přešel dle Helgoland - zanzibarské smlouvy na Německo výměnou za Zanzibar. Po skončení II. světové války byl ostrov cílem cvičných britských náletů. V roce 1952 se zde usídlilo civilní obyvatelstvo. Helgoland se nachází v oblasti Pinnenberg ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Hlavní ostrov sousedí s ostrovem, kterému se říká Duna a který je takto označován především proto, že vypadá jako písečná pláž. Oba ostrovy jsou chráněnou přírodní oblastí
číst celý článek
www.jaroslavsvejda.cz
Domů
Home

Created by © 2016 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign