Login

SVĚT TICHA 2019 - vernisáž

SVĚT TICHA 2019 je výstava fotografií zapůjčená od festivalu PAF Tachov. Jde o fotografie od potápěčů z celého světa, pořízené jak ve slané tak ve sladké vodě. V Tachově se letos uskutečnil jíž 41. ročník, tohoto, v české republice, nejstaršího festivalu. Součástí 3 denní akce je nejenom výstava fotografií, ale i promítání filmů s potápěčskou tématikou.

9. ročník vernisáže Svět ticha, hrozně to letí. Když jsem před 9 roky dostal nápad, ukázat fotografie podvodního světa v Neratovicích, nenapadlo mě, že se to podaří takhle dlouho opakovat. Ale je to tak. Tradičně zahájení vernisáže se trochu zpozdilo a tak Aleš vítá přítomné a úvodním slovem vše zahajuje. Všichni se dozvídáme přibližný program večera a také vítá hosta večera, fotografku Lucii Drlíkovou. Přítomní jsou také požádáni, aby v rámci divácké soutěže hlasovali o 3 nejlepších fotografiích. A tak je vernisáž 9. ročníku fotografické výstavy Svět Ticha oficiálně zahájena. Kapela Vorasband se tradičně postarala o hudební zážitek a přítomní se věnovali prohlížení, občerstvení a hodnocení vystavených fotografií. A protože na vernisáži se neprohlížejí jenom fotografie, tak máme připravené i filmy a besedu s Lucií Drlíkovou. Hosté pomalu usedají v divadelním sále. První film je o potápění na Galapágách a druhý film je o sbírání odpadků v Tatranských jezerech. Oba filmy byli poutavé a tak se už těšíme na besedu s hostem večera. Lucie Drlíková se specializuje na uměleckou podvodní fotografii. Je držitelkou mnoha světových ocenění v oblasti underwatter art fotografie, ve které patří mezi světovou špičku. Lucie pochází z Moravy, dlouhodobě však žije a tvoří v Miami v USA. Její práce zdobí mnohé světové galerie, publikuje ve světových magazínech a několikanásobnou Mistryní ČR v bazénové fotografii. Dnes je její tvorba oceňovaná nejen doma v Česku, ale i ve světě. Její snímky zdobí prestižní charitativní akce, ale tím však její aktivity zdaleka nekončí. Postupně nám promítá průřez svojí fotografickou tvorbou a přidává historky provázející fotografování modelů v bazénech. Na závěr mají přítomní možnost s Lucií besedovat. A tak se ptají na různé zajímavosti a Lucie trpělivě odpovídá. Ale všechno jednou končí, a tak když už nejsou žádné otázky, Lucie poděkuje za pozvání na naší vernisáž a rozloučí se s námi. Věřím, že všichni přítomní si odnesli hezký zážitek a vzpomínku a již se těší na jubilejní 10. ročník, který věřím, se podaří v roce 2020 uspořádat.

Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří se na uspořádání vernisáže jakkoliv podíleli, jsou to: Svaz českých potápěčů, PAF Tachov, KASTEN spol. s.r.o., KLOKOČ s.r.o., Jan Liška – LiftServis, PINGIUN potápěči, p.s. a Skryté světy z.s.

FOTOGRAFIE

04.11.2019 00:00 Jaroslav Švejda
www.jaroslavsvejda.cz
Domů
Home

Created by © 2016 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign